Древич
Wood
Древич
Laser

Масивна дошка


Масивна Дошка технологія.

Асортимент дерев'яних підлог в Україні досить багатий. Легко і просто купити підлогові покриття, пропоновані виробниками з усіх кінців світу - європейськими, американськими, азіатськими (Індонезія, Китай, Бірма).

 

Сьогодні на ринку представлені наступні види підлогових покриттів з деревини: масивна дошка, паркетна дошка (тришарова і двошарова інженерна з основою з фанери) і штучний паркет (у тому числі художній). Престижними вважаються підлоги з масивної дошки і художній паркет. Воно й не дивно Масивна дошка повністю складається з цінної породи деревини, в той час як паркетна тільки на одну третину Масивна дошка служить довше і може бути перешліфувати до 5-7 разів за весь термін служби. Для масиву товщиною 20 мм термін служби досягає 100 і більше років. Паркетна ж дошка менш примхлива до клімату в приміщенні, проте термін її служби не перевищує 30-35 років.

Найбільш популярна товщина масивної дошки коливається від 20 до 22 мм. Масивна дошка виготовляється переважно з дуба - це одна з найтвердіших видів деревини в Україні. Вона дешевша, ніж екзотичні породи, а за якістю ні в чому їм не поступається.

Найдемократичніша і популярне серед вітчизняних споживачів покриття - паркетна дошка. Популярність її пов'язана і з доступною ціною, і з не надто великими витратами на укладку. Укладання паркетної дошки раз у п'ять дешевше, ніж укладання масиву, хоча за ціною матеріали близькі. Фахівці стверджують, що за престижністю паркетна дошка сьогодні наближається до масиву, оскільки і асортимент досить великий, і діапазон цін широкий.

Штучний паркет і раніше не виходить з моди, а від масивної дошки він відрізняється, насамперед, розмірами: характерна довжина ламелі більше 900 мм. Можна сказати, що паркет і паркетна дошка - це дво- або тришарова конструкція, яку можна укладати плаваючим способом (Не приклеюючи до основи). Масивна дошка і штучний паркет повинні неодмінно кріпитися. Н

Пік популярності художнього паркету припав на кінець 1990 року початок 2000 років. Виробництво і укладання такої підлоги - досить дороге задоволення і технологічно складний процес. До того ж зустрічається художній паркет з деталями ручної роботи. Фахівці рекомендують ретельно відбирати майстрів і спочатку готуватися до тривалого процесу укладку, підсумками якого стане міцна, стабільна і красива підлога.

 ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ

Плюси і мінуси підлогових покриттів з дерева слід розглядати з двох сторін: по-перше, з точки зору екології, а по-друге, з точки зору зручності в експлуатації.

Дерево - це екологічно чистий матеріал, воно дихає і не представляє небезпеки для алергіків. Володіючи властивістю забирати і віддавати вологу, дерево в якомусь сенсі працює за принципом кондиціонера і регулює вологість у приміщенні. Експерти одностайно говорять про те, що дерево не любить бруд і вологу. Якщо ви укладаєте підлоги на веранді дачі або в коридорі біля порога квартири, віддайте перевагу ламінату, він довше збереже зовнішній вигляд. У спальні або дитячій кімнаті завжди краще стелити підлогу з деревини.  Мінуси дерев'яних підлог в тому, що вони досить дорого коштують і легко втрачають вигляд при порушенні експлуатації Але в кімнатах з малою прохідністю їх саме місце.

У будь-якого дерев'яного покриття є свої переваги і недоліки. Але при експлуатації всі зводиться до кількох факторів. Дерево-гігроскопічний матеріал, воно піддається впливу вологи, відповідно, при сухому кліматі в приміщенні паркет починає щеліться чим більша ламель, тим наочніше цей процес. Найменше схильний щеленію штучний паркет, ламелевий, художній, а в пракетній дошці цей вплив зведено до мінімум за рахунок тришарової конструкції. Щоб уникнути подібних змін, необхідно підтримувати в приміщеннях постійний клімат: .. вологість 45- 60%, а температура повітря - в районі 20-25 С ".

Мінливості Шліфування

Багато нерідко плутають процеси циклювання та шліфування. Циклювання - це механічна обробка підлоги (перед покриттям лаком або маслом) із застосуванням ножів. Шліфування - сучасна обробка підлоги за допомогою спеціальних пристроїв. Після того як підлога відшліфована, майстер приступає до шпаклівки. Для неї застосовують або штучно приготовлений матеріал, або спеціально рідина, змішану з деревної пилом. Дефекти дерева і щілини акуратно зашпакльовуються, а потім підлогу знову шліфується дрібною  шкуркою і покривається лаком або маслом. Шліфовку краще довірити досвідченому фахівцеві. не тільки в теорії знає, як працювати з покриттям підлоги. За словами експертів, деякі дуже гарні паркетники, які укладають складні підлоги, як не дивно, не беруться за шліфовку, оскільки це дещо інша сфера і саме по ній оцінюють результат на  виході.

 Якщо ваша підлога попередньо зістарена і має масляне покриття, ви взагалі можете уникнути, не побоюся цього слова, неприємного процесу циклювання і шпаклівки, досить через пару років оновити підлогу прозорим маслом, можна довірити цей процес фахівцям, або зробити все і своїми силами. Це можна робити навіть зонально, щоб не переставляти і не виносити дорогі і важкі меблі ".

МАСЛО АБО ЛАК?

Є два основних матеріалу для покриття підлоги деревини - лак і масло.

Сучасні лаки, застосовувані і на виробництві, і безпосередньо на об'єкті, досить тверді, але в той же час еластичні. лаки нового покоління мають хороші показники за стиранням - вам доведеться дуже постаратися, щоб зіпсувати підлогу.

Лакова плівка захищає поверхню від вологи. До того ж лак витримує додаткове механічне навантаження. Якщо ви  однією ногою пройдетися на тонких металевих каблуках по покритій лаком підлозі, а в іншому - по підлозі, покритій маслом, ви побачите, що дерево більше промнется там, де застосовувалося масло, оскільки воно не утворює плівку.

Лак створений для ледачих, за ним простіше доглядати. Робити вологе прибирання і пилососити покритий лаком підлогу слід раз на тиждень, а масло вимагає догляду два рази на тиждень. З іншого боку, масло (з воском і без воску) залишає пори дерева відкритими, дозволяючи йому дихати.

Покрита маслом підлога більш екологічна. Причина: олія на 90% натуральний матеріал, його основа - соняшникова або кунжутне масло. Я рекомендую наносити олію з твердим воском, він підходить для всіх порід деревини (навіть твердих і екзотичних), добре захищає дерево від плям і вологи, залишаючи його пори відкритими. За такою підлогою легко доглядати, його легко оновлювати.

Покриття маслом бажаніше. Але воно дорожче і легко стирається. Через рік-два доведеться покривати підлогу повторно.

Хоча нові масла з УФ-затвердінням близькі за своїми характеристиками до лаку по зносостійкості, і в той же час їх можна оновлювати, у тому числі і зонально Прогрес не стоїть на місці, в нашому сегменті завжди з'являється щось нове. Питання "лак або масло" вже давно набив оскому і віддає нафталіном. У масиві є значно ширший вибір.

ТУРБОТА І УВАГА

Виникає заключне питання як доглядати за покриттям для підлоги з деревини?

Ні в якому разі не мийте підлогове покриття мокрою ганчіркою. Ганчірка повинна бути вичавлена ​​практично насухо. Не можна лити воду навіть на лакове покриття, не кажучи вже про підлогах, покритих маслом. Існує безліч засобів по догляду за підлогами з деревиною - багато з них продаються в звичайних універсамах.

Також дерев'яні підлоги радять регулярно пилососити. Знавці попереджають - на лаковому покритті в місцях частою прохідності років через п'ять-сім при гарному догляді буде видно більш матова поверхня, яку доведеться знову покривати лаком.

Дерев'яні підлоги довговічні. Головне - вчасно реставрувати і оновлювати покриття.