Древич
Wood
Древич
Laser
  • Різка фанери лазером

Різка фанери лазером

Там, де необхідна різка фанери, часто виникає питання, який спосіб різки краще застосувати для виготовлення того чи іншого виробу або елемента. При цьому часто важлива  різка фанери дешево. Виділити з усього різноманіття варіантів різання один - досить складно. Тому пропонуємо коротко розглянути найбільш популярний – а саме – лазерна порізка фанери.
Розкрій фанери можна виконати декількома способами. Найпростіший і доступний кожному - за допомогою звичайної ручної ножівки. Але оскільки фанера матеріал досить щільний, хоча б в порівнянні зі звичайною ялинової дошкою, для різання товстої фанери доведеться затратити чимало фізичних зусиль. Тому цей спосіб різання фанери можна рекомендувати тільки тим, кому потрібно різання тонкої фанери, і переважно по прямій траєкторії.
В місце звичайної ручної ножівки можна використовувати дискову електричну пилку. Для різання фанери в домашніх умовах - це досить ефективний прийом, який дозволяє без особливих зусиль різати як тонку, так і товсту фанеру, але і цей спосіб також підійде в основному для різання фанери по прямій, до того ж при такому способі різання швидше за все буде утворюватися велика кількість сколів на поверхні матеріалу.

 Якщо необхідно вирізати, наприклад півколо або фігурний елемент, можна застосувати лобзик для різання листових матеріалів. Він може бути як ручним, так і електричним. Однак, при цьому досить складно домогтися високої якості зрізу. Часто, після різання такими інструментами з'являються сколи на краю фанери, зріз може мати нерівності, а домогтися високої точності геометричних розмірів і «повторюваності» елементів практично неможливо.
Тому, якщо необхідно виконати різку якісно, особливо якщо необхідна фігурна різка фанери в великому обсязі, доцільно задуматися про використання спеціалізованого обладнання або виконати різка на замовлення.
Лазерна різка фанери, причини, чому краще обрати:
Різка фанери лазера дозволяє виготовляти елементи, не надаючи на матеріал механічного впливу, завдяки чому появи відколів або ворс на краї матюкав повністю виключено. Діаметр лазерного променя настільки малий, що дозволяє вирізати вироби розміром в кілька міліметрів, складною геометричною формою.
Варто відзначити, що потемніла кромка фанери, підкреслює контури виробів, що може бути використано і в декоративних цілях.
Нижче на відео ви можете побачити процес виготовлення виробів з фанери за допомогою лазерного різання: