Сходи та столярні вироби
  • Види деревини, сфери застосування, різниця

Види деревини, сфери застосування, різниця

Деревина - матеріал, з якого люди з сивої давнини створюють різноманітні вироби. В усі часи в деревини було багато цінителів, адже дерево в інтер'єрі завжди виглядає затишно, екологічно і благородно, а сам матеріал славиться своєю довговічністю. Проте існує багато нюансів при виборі конкретного сорту деревини для певних виробів, адже кожен вид дерева потребує індивідуального підходу, має свою унікальність. Давайте розглянемо відмінності в характеристиках різних сортів деревини. 

Розпочнемо з горіха, який відносять до цінних видів деревини. Порода горіха зазвичай темно-коричневого кольору, вона  міцна, однорідна, щільна і пружна. До основних переваг можна віднести естетичний зовнішній вигляд, простоту в обробці, стійкість до механічних пошкоджень. Деревина горіха не схильна до псування цвіллю і бактеріями. 

Не менш красивий матеріал - деревина ясена. Вона довговічна, тверда, гнучка, при сушці не утворюються тріщини. Ясен має світле кремово-жовте забарвлення, він стійкий до механічних ударів. До недоліків цієї деревини варто віднести вразливість до комах, погану стійкість до вологи, складність в поліруванні. Цікавим фактом про цей матеріал є те, що лікарі вважають, що він благополучно впливає на нервову систему, а в народі кажуть, що ясен захищає від негативної енергії. Його часто порівнюють з дубом через колір і міцність деревини, проте ясен дешевший. 

Власне дуб, деревина якого найбільш популярна для створення різних виробів - міцний, щільний і твердий, стійкий до гниття. Деревина дуба довговічна і цікаво, що з часом її вигляд стає тільки гарнішим та більш контрастнішим. Дуб має варіацію можливих забарвлень - деревина зустрічається як і в жовтих, так і в сіро-коричневих відтінках. Дуб дуже стійкий до вологи - він абсолютно не розмокає в воді - раніше його використовували для створення бочок. Напої, які розміщують в цих бочках, не псувались і мали цікавий присмак.  Через всі безумовні плюси цього матеріалу і формується висока ціна на нього. 

Якщо шукаєте матеріал за більш демократичною вартістю, тоді вільха -  Ваш вибір. З плюсів одразу можна виділити швидку сушку, при якій матеріал добре зберігає форму. Проте дерево вільхи швидко темніє на повітрі, цю проблему вирішують окрасом. Завдяки рівномірній поверхні цю деревину легко фарбувати і полірувати. Чудова вологостійкість теж одна з особливостей цього матеріалу. 

І останній матеріал, про який ми сьогодні поговоримо - сосна. Як і всі хвойні, вона має яскравий запах свіжості, який, до речі, добре впливає на дихальну систему людини.  Деревина сосни має буре, бежево-жовте або ж біло-рожеве забарвлення. Вона легка в обробці,  хороша вологостійкість, соснові деталі просто і надійно склеюються. Проте, так як деревина сосни м'яка, вона легко пошкоджується. 

Отже, всі матеріали мають свої переваги і специфіку, тому їх і використовують для створення різних меблів. Перш за все на вибір деревини для створення конкретного виробу впливає тип породи. Породу дерева поділяють на тверду і м'яку в залежності від її щільності. До твердих порід відносять горіх, дуб і ясен, а до м’яких сосну, вільху.  Тверді породи деревини надійні, але складні в обробці, м’які породи -  доступніші по ціні і простіші для виробництва, проте і прослужить менше. З деревини горіха виготовляють найдорожчі меблі: столи, стільці, спинки ліжок, шафи, полиці. Дуже популярним є різьблення на горіховому дереві, адже ця сировина майже не має відколів.  Ясен зазвичай використовують для створення декоративних елементів, для покриття підлоги чи стін.  З цієї сировини виготовляють такі меблі як столи з ясену,  дивани, ліжка і шафи, адже вона має високу щільність. Щоб отримати сірий відтінок меблів, ясен зазвичай знебарвлюють. Ця деревина пасує до інтер'єру в стилі лофт і модерн. Дубові меблі користуються великим попитом, незважаючи на свою високу вартість. Вони піддатливі для нанесення спеціальних складів, які створюють ефект штучного старіння. Дерев'яні сходи - в більшості випадків дубові сходи, адже вони вважаються найміцнішими. Такі сходи служать своїм власникам навіть не десятиліття, а століття. Дубові сходинки не тріскаються і не прогинаються, дуже стійкі до механічного впливу. Хоч і різьблення по деревині дуба не таке популярне, проте такі вироби виглядають дуже розкішно. Меблі з вільхи чудово підходять для кухні чи навіть ванної кімнати завдяки її вологостійкості. Крім цього деревина вільхи не поглинає сторонні запахи. Вільху часто використовують в декорі дверей, для створення шаф, ліжок, столів і стільців. Так як ця сировина добре ріжеться, меблям з вільхи часто надають різьблений декор. Вільсі часто надають вид червоного дерева, щоб меблі з неї виглядали гарніше. Це і не дивно, адже цей матеріал легко обробляється лаком або емаллю. Меблі з вільхи гарно пасують до стилів хай-тек і неокласика. Сосна ж чудово підходить для корпусних виробів, так як меблі з неї гарно шліфуються. Готові соснові меблі зазвичай не фарбують, а лише покривають лаком, адже ця деревина має унікальну текстуру. Дерево сосни підходить для меблів, які не будуть піддаватись ніяким механічним пошкодженням, адже це м'яка деревина. Користуються популярністю соснові двері, каркаси для крісел і диванів. Для фарбування меблів з сосни використовують чорні і темно-коричневі відтінки. Такі меблі гарно вписуються в інтер'єр в стилях лофт і кантрі. 

Меблі з дерева завжди користувались попитом, адже це візуально гарні вироби, які “мають душу” на відміну від виробів з інших матеріалів. Проте, вони потребують особливого догляду і відповідального ставлення. Підібрати дерев'яні меблі відповідно до Ваших потреб, їх призначення і місця розміщення Ви можете на нашому сайті. Або залишайте запит нижче і спеціалісти Древич допоможуть Вам з вибором деревини для Ваших меблів.Як відбувається співпраця
Консультація
і попередня оцінка
Виїзд майстра
на об'єкт
Формування
кошторису
Договір
з гарантією
Виготовлення
та монтаж